kolbehma
14 مرداد 1401 - 13:16

لزوم رسیدگی فوری به خسارت دیدگان سیلاب سرچهان

سرچهان - امام جمعه سرچهان بر لزوم رسیدگی فوری به خسارت دیدگان سیلاب سرچهان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد طلایی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان سرچهان اظهار کرد: سیلابی که این روزها 18 استان کشور را درگیر کرده، و سوگمندانه منجر به جان‌باختن و مفقود شدن ده‌ها تن از هم‌وطنان عزیزمان شده است، خسارت‌های سنگینی هم به ساختمان‌ها، مناطق مسکونی، مزارع و باغات، دام و طیور، برخی زیرساخت‌ها و… وارد آورده است.

خبرنگار مهروی افزود: در شهرستان سرچهان نیز در بعضی روستاها به ویژه شهر حسامی شاهد جاری شدن سیل بودیم که به منازل مسکونی، باغات و مزارع کشاورزی و زیرساخت‌ها آسیب جدی رسانده است.

امام جمعه سرچهان ضمن قدردانی از حضور مسئولین استانی و ستاد بحران سرچهان که ازهمان لحظه جاری شدن سیل در بین مردم بودند، تاکید کرد: باید با قید فوریت در بازسازی و ساخت منازل و همچنین پرداخت خسارت به کسانی که باغات، مزارع و دام آنان خسارت دیده است، اقدام شود، زیرا تنها راه درآمد مردم کاملاً ازبین رفته است.

وی بر لزوم توجه به مدیریت سیلاب‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: بی‌توجهی به موضوع آبخیزداری و آبخوان‌داری است که افزون بر مقابله با سیلاب‌های مخرب و ویرانگر، فرصت‌های متعددی از جمله مقابله با ریزگردها، عدم نیاز به سرمایه‌گذاری کلان، مدیریت صحیح منابع آب، مقابله با فرسایش خاک و فرونشست زمین، را هم از بین می‌برد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 536238